Nová jednotka policie pro Chrámovou horu

Nová jednotka policie pro Chrámovou horu 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Policie na Chrámové hoře
Policie na Chrámové hoře

Izraelský ministr Gilad Erdan oznámil během úterního ceremoniálu oceňujícího příslušníky Jeruzalémské policie a Pohraniční policie očekávané zřízení nové policejní jednotky, která bude určena výhradně k ostraze komplexu Chrámové hory.

Plán na její vznik přišel jako reakce na teroristické útoky spojené s oblastí Chrámové hory. Rozhodnutí bylo učiněno proto, aby umožnilo cílenější zaměření na svatá místa a aby se předcházelo rozptýlení sil. Výhodou bude, že schopnosti, zpravodajské přípravy a operace na Chrámové hoře budou moci být lépe, přesněji a efektivněji nasazeny i při respektování citlivost týkající se svatého místa.

Nová jednotka bude během počáteční fáze součástí oddílu oblasti David (משטרת ישראל-מרחב דוד), bude mít 200 příslušníků, z nichž polovina bude vyčleněna ze stávajících jednotek a 100 příslušníků bude během následujícího roku rekrutováno speciálně pro ni. Bude vybavena speciálními technologiemi jak pro zásah, tak pro sběr informací.

Ministr Erdan během oznámení objasnil svou vizi Jeruzaléma nejenom jako místa nejsvatějšího pro tři náboženství, ale také nejbezpečnějšího na světě.

Jedna myšlenka na “Nová jednotka policie pro Chrámovou horu”

Komentáře nejsou povoleny.