Benjamin Netanjahu: Dnes je historický den – poděkování prezidentu Trumpovi (+ video)

Benjamin Netanjahu: Dnes je historický den – poděkování prezidentu Trumpovi (+ video) 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

Jeruzalém byl hlavním městem židovského lidu po tři tisíce let. Je také hlavním městem Izraele již téměř sedmdesát let. Zde stály oba naše Chrámy, odtud vládli naši králové, odtud kázali naši proroci. Jeruzalém byl centrem našich našich nadějí, našich snů a našich modliteb po tři tisíciletí. Ze všech koutů zeměkoule náš se náš lid toužil vrátit do Jeruzaléma, dotknout se jeho kamenů zářících zlatem slunce a procházet se jeho svatostí naplně ulice .

Je pro mě velmi vzácnou příležitostí hovořit v tuto historickou chvíli, která se stane milníkem v historii Jeruzaléma. Dnešní prohlášení prezidenta Trumpa je takovou příležitostí. Jsme prezidentu Trumpovi vděčni za jeho odvážné a spravedlivé rozhodnutí uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele a připravit otevření velvyslanectví USA v Jeruzalémě. Toto rozhodnutí prezidenta Trumpa reflektuje jeho oddanost staré,  ale trvalé skutečnosti, naplnění jeho slibů a přiblížení míru. Prezidentovo rozhodnutí je významným krokem k dosažení míru, protože mír nemůže nastat,  pokud nebude uznám Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Vyzývám všechny státy, které si přejí mír, aby se připojily ke Spojeným státům a uznaly Jeruzalém jako hlavní město Izraele a otevřely zde svá velvyslanectví. Sdílím s prezidentem Trumpem jeho vůli k  dosažení  míru mezi Izraelem a jeho sousedy, včetně Palestinců. To bylo také našim cílem od prvního dne existence státu. Budeme spolupracovat s prezidentem a jeho týmem, aby se sen o míru splnil. Chci také prohlásit, že nebudeme nic měmit na stávajícím stavu svatých míst o nichž je dohodnut status quo. Izrael vždy zajistí svobodu náboženství a kultu pro křesťany a stejně tak pro muslimy.

Pane prezidente, děkuji vám za vaše Historické rozhodnutí uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Židovský lid a stát Izrael vám budou navždy vděčni.

Jedna myšlenka na “Benjamin Netanjahu: Dnes je historický den – poděkování prezidentu Trumpovi (+ video)”

Komentáře nejsou povoleny.