Bejt El a Dželazún (Jalazone) pod sněhem – fotoesej

Kočky v Bejt El (בית אל) se vyhřívají na zimním sluníčku
Kočky v Bejt El (בית אל) se vyhřívají na zimním sluníčku
Jalazone (ג'לזון  ,الجلزون), město vedle Bejt El, je oficiálně označované jako utečenecký tábor
Dželazún (Jalazone, ג’לזון ,الجلزون), město vedle Bejt El, je oficiálně označované jako utečenecký tábor
Bejt El
Bejt El
Bejt El
Bejt El
Bejt El
Bejt El
Bejt El
Bejt El

Více o Bejt El a Dželazún  na Wikipedii.

Uri Ariel odmítl zmrazení židovské výstavby v Judeji a Samaří

Uri Ariel
Uri Ariel

Nový izraelský ministr bydlení a výstavby Uri Ariel (אורי אריאל) předevčírem v rozhovoru pro Kanál 10 izraelské televize odmítl myšlenku zmrazení židovské výstavby v Judeji a Samaří jako „hroznou“ a uvedl, že bude povolovat výstavbu „ve více méně stejném rozsahu“ jako předchozí vláda.

„Není žádný důvod“ zpomalovat výstavbu, řekl. „Budeme stavět v Judeji a Samaří,“ slíbil ministr.

Uri Ariel sám je zakladatelem několika židovských obcí v Ješe, byl prvním starostou obce Bejt El (Beit El) a 10 let předsedou Rady židovských obcí Judeje a Samaří. Je zosobněním odhodlání pokračovat v židovském osidlování Země Izrael.

Pokračovat ve čtení “Uri Ariel odmítl zmrazení židovské výstavby v Judeji a Samaří” »

Izraelská vláda schválila komisi pro židovské osídlení Judeje a Samaří

COGAT - Koordinátor vládních aktivit na Územích
COGAT – Koordinátor vládních aktivit na Územích, spadající pod ministra obrany

Izraelská vláda na svém včerejším zasedání schválila vznik ministerské komise v čele s premiérem, která se bude zabývat židovským osídlením Judeje a Samaří. Tuto pravomoc měl dosud výlučně ministr obrany s ohledem na to, že území osvobozená v Šestidenní válce v roce 1967 jsou pod vojenskou správou.

Ministr obrany Ehud Barak také proti vzniku komise hlasoval, přestože rozhodnutí o vzniku komise výslovně uvádí, že pravomoci ministra nebudou dotčeny. Formálně svůj odpor odůvodnil tím, že komise je příliš pravicová.

Pokračovat ve čtení “Izraelská vláda schválila komisi pro židovské osídlení Judeje a Samaří” »

V Judeji a Samaří se budou prodávat pozemky pro 551 nových domů

Ariel Atias
Ariel Atias

Izraelský ministr bydlení Ariel Atias včera oznámil, že jeho ministerstvo chystá prodej pozemků na výstavbu 551 nových bytových jednotek v Judeji a Samaří (Jehuda ve Šomron).

Podle oznámení budou prodány pozemky pro 117 bytů v Arielu, pro 92 bytů v Ma’aleh Adumim, pro 144 v Adam, pro 114 v Efrat a pro 84 v Kirjat Arba (Kiryat Arba). Zmíněných 551 bytových jednotek vznikne nezávisle na 300 bytech, jejichž výstavba byla oznámena v Bejt El (Beit El).

Pokračovat ve čtení “V Judeji a Samaří se budou prodávat pozemky pro 551 nových domů” »

Netanjahu: Do Bejt El přijde 300 nových rodin

Binjamin Netanjahu
Binjamin Netanjahu

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) vydal dnes zvláštní prohlášení ohledně hrozící demolice čtvrti Givat HaUlpana (גבעת האולפנה) v Bejt El (Beit El, בית אל).

„Jsem odhodlán chránit osidlovací projekt,“ uvedl. „Zákon, který dnes Kneset odmítl, by poškodil osidlovací projekt, ale postup, pro který jsem se rozhodl – přemístění domů a rozšíření obce Bejt El – posiluje osidlovací projekt.“

Pokračovat ve čtení “Netanjahu: Do Bejt El přijde 300 nových rodin” »

Premiér Netanjahu zvítězil v bitvě o Ulpanu, bude se však nejen bourat, ale i stavět

čtvrť Ulpana v Bejt El
čtvrť Ulpana v Bejt El

Izraelský premiér Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) opět prokázal, že je strategickým mistrem, když dnes dílem nátlakem a dílem přesvědčováním zabránil přijetí zákona, který by se zpětnou platností legalizoval čtvrť Ulpana (Givat HaUlpana, גבעת האולפנה) v obci Bejt El (Beit El, בית אל) a zabránil jejímu zboření.

Zboření 5 domů, v nichž bydlí 30 rodin nařídil izraelský Nejvyšší soud, který došel k závěru, že pokud se nepodařilo prokázat, že by domy stály na státní půdě nebo na půdě majitele, který s jejich postavením souhlasí, musejí být zbořené. Odmítl tak argumentaci, že pokud je majitel neznámý a proti stavbě sám neprotestuje, mohou domy zůstat stát.

Pokračovat ve čtení “Premiér Netanjahu zvítězil v bitvě o Ulpanu, bude se však nejen bourat, ale i stavět” »

Izraelský Nejvyšší soud odmítl odložit zboření čtvrti Ulpana v Bejt El

čtvrť Ulpana v Bejt El
čtvrť Ulpana v Bejt El

Izraelský Nejvyšší soud (בית המשפט העליון) zamítl žádost vlády o odklad demolice pěti budov ve čtvrti Ulpana (Givat HaUlpana, גבעת האולפנה) v obci Bejt El (Beit El, בית אל) až do 1. července. O tříměsíční odklad požádal Nejvyšší státní zástupce před 10 dny ve snaze dát vládě možnost najít cestu k legalizaci budov.

Soudci v rozhodnutí uvedli: „Argumenty státu, že situace je výjimečná a unikátní a požadavky na více času k nalezení prostředků, které vyžadují další diskusi, jsou nepodložené.“

Pokračovat ve čtení “Izraelský Nejvyšší soud odmítl odložit zboření čtvrti Ulpana v Bejt El” »