Bahrajn poskytl pozemek na stavbu katolického kostela

BahrajnBahrajn. Apoštolský vikariát pro oblast severního Arabského poloostrova se stěhuje z Kuvajtu do dalšího nezávislého emirátu – ostrovního Bahrajnu. Důvody této změny vysvětlil Vatikánskému rozhlasu apoštolský vikář severní Arábie, Mons. Camillo Ballin:

Existují pro to dva hlavní důvody. Poloha Bahrajnu je centrální – leží mezi Katarem a Kuvajtem, navíc odsud vede most do Saúdské Arábie, kam to trvá hodinu cesty. Kromě toho Bahrajn snáze uděluje vstupní víza pro setkání kněží, katechetů či křesťanských vůdců – je pro nás tedy snazší zde organizovat takováto setkání s účastí kněží či učitelů náboženství z ostatních tří zemí.

Pokračovat ve čtení “Bahrajn poskytl pozemek na stavbu katolického kostela” »

Apoštolský vikář: Islámský fundamentalismus ohrožuje přežití křesťanů na Arabském poloostrově

biskup Camillo Ballin
biskup Camillo Ballin

Milán. „Islámský fundamentalismus se týká 5% muslimského obyvatelstva, avšak podmiňuje názory většiny. Vyvrací sociální požadavky „arabského jara“, ohrožuje přežití křesťanů v oblasti a v posledních letech zabránil jakémukoliv pokroku při nabývání náboženských práv pro křesťany v oblasti Perského zálivu, kteří se sem stěhují za prací“.

V rozhovoru pro webové stránky Terrasanta.net, které provozuje italské nakladatelství františkánské kustodie ve Svaté zemi, se takto vyjádřil biskup Camillo Ballin, komboniánský misionář, a od května loňského roku apoštolský vikář rozsáhlého severoarabského regionu, který zahrnuje Saúdskou Arábii, Kuvajt, Katar a Bahrajn.

Pokračovat ve čtení “Apoštolský vikář: Islámský fundamentalismus ohrožuje přežití křesťanů na Arabském poloostrově” »