Židovský starosta ukrajinského Charkova Genadij Kernes postřelen

foto Wikipedia
foto Wikipedia

Dnes kolem dvanácté hodiny byl spáchán atentát na starostu Charkova Genadije Kernese (Геннадій Адольфович Кернес). Informaci postkytla tisková služba radnice,  Podle informace novin Vesti Ukrajiny, které hovořily s přítele Kernese Jurim Sapronovem jsou zranění, která utrpěl starosta velmi vážná. Nyní je operován podle a informace lékaři bojují o jeho život. Starosta byl postřelen jedním výstřelem z pušky, patrně ostřelovačem při koupání v přírodním rybníce. Není známo, kdo byl atentátník. Podle tiskového mluvčího radnice Juriho Sidorenka v poslední době dostával staosta mnoho výhružek. Jiné informace říkají, že atentát byl spáchán vedle hotelu Nacionál , kde se nachází jeho hlavní advokátní kancelář.  Starostou je od roku 2010 a je považován za stoupence bývalého ukrajiského prezidenta Janukoviče, v poslední době prohlásil, že podporuje jednotnou Ukrajinu.

Pokračovat ve čtení “Židovský starosta ukrajinského Charkova Genadij Kernes postřelen” »

2,5 tisíce lidí slavilo Purim v Charkově (fotoesej)

oslava svátku Purim v Charkově

Unikátně velká oslava svátku Purim, zorganizovaná místní komunitou Chabadu, proběhla 7. března za účasti přibližně 2.500 lidí v ústředním cirkusu v Charkově (ukr. Харків, rus. Харьков) na Ukrajině.

Po úvodním slovu charkovského vrchního rabína rava Moše Moskoviče (Moshe Moskovich, Моше Москович) začaly oslavy, zahrnující představení dětí z chabadnických škol v Charkově, akrobatů, kaskadérů, klaunů, lvů. Překvapivou premiéru měl Charkovský chlapecký sbor vedený kantorem Jicchakem Chalfonem (Yitzchak Halfon, Ицхак Хальфон).

Pokračovat ve čtení “2,5 tisíce lidí slavilo Purim v Charkově (fotoesej)” »