V izraelských volbách propadlo ¼ milionu hlasů – Síle Izraeli chybělo jen 10 tisíc, Kadimu 3 tisíce zachránily

volby v Izraeli

Ve včerejších volbách poslanců 19. Knesetu propadlo okolo 7 % – tedy skoro čtvrt milionu – hlasů, které voliči dali stranám, jimž se nepodařilo získat alespoň 2 % hlasů a překonat tím hranici pro vstup do parlamentu.

Za situace, kdy je sečteno 99,8 % odevzdaných hlasů a čeká se jen na dopočet hlasů vojáků, vězňů a diplomatů, propadá podle informace Ústředního statistického úřadu 247.967 platně odevzdaných hlasů. V předchozích volbách v roce 2009 to bylo jen okolo 100 tisíc.

Pokračovat ve čtení “V izraelských volbách propadlo ¼ milionu hlasů – Síle Izraeli chybělo jen 10 tisíc, Kadimu 3 tisíce zachránily” »

Da-am – Dělnická strana – kandidátka do 19. Knesetu

Da-am - Dělnická strana - volební lístek do 19. KnesetuDa-am – Dělnická strana, s oficiálním názvem kandidátky „Da-am – Dělnická strana vedená Asmou Agbariou Zahalka“ (דע”מ – מפלגת פועלים בראשות אסמא אגבאריה זחאלקה) je malá levicová strana, neúspěšně se snažící od roku 2001 uspět ve volbách do Knesetu.Ve vztahu k palestinským Arabům žádá ukončení „45 let trvající okupace.“

Předsedkyní strany je izraelská arabská novinářka Asama Agvaria, která je jedinou izraelskou Arabkou, která kdy stála v čele politické strany.

Pokračovat ve čtení “Da-am – Dělnická strana – kandidátka do 19. Knesetu” »