Tragická nehoda autobusu

nehoda busŠest lidí, z toho tři děti, zemřely a nejméně dvanáct jich bylo zraněno při srážce autobusu a nákladního automobilu. K nehodě došlo dnes na dálnici 1 ve středním Izraeli nedaleko Ramle.

Ze zraněných jsou přinejmenším tři ve velmi vážném stavu.

Autobus linky 402 společnosti Egged na cestě z Jeruzalémě do Bnej Braku byl zcela zaplněný, když narazil do vozu u krajnice. Řidič nákladního auta byl lehce zraněn a byl převezen policií k výslechu.

Pokračovat ve čtení “Tragická nehoda autobusu” »

Počet obětí dopravních nehod v Izraeli mírně klesá

dopravaIzraelský Ústřední statistický úřad zveřejnil údaje o automobilových dopravních nehodách v měsíci červnu 2012. Jejich počet se počátkem roku 2012 snížil.

Počet lidí, zraněných nebo zabitých při dopravních nehodách od ledna 2011 mírně klesl o 1,4 %, zatímco v období mezi srpnem a prosince 2010 došlo k nárůstu o 0,5 %.

Za období od června 2009 do června 2012 došlo celkově vzato k poklesu o 1,1 %.

Pokračovat ve čtení “Počet obětí dopravních nehod v Izraeli mírně klesá” »

Tragická dopravní nehoda: Izraelci a palestinští Arabové se společně snaží zachránit životy dětí

nehoda u Jeruzaléma
tragická dopravní nehoda u Jeruzaléma

Nejméně 10 palestinskoarabských dětí dnes ráno zemřelo při dopravní nehodě severně od Jeruzaléma. Palestinský autobus vezoucí děti se čelně srazil s kamionem, který řídil izraelský Arab, převrátil se a začal hořet.

Izraelští záchranáři se společně se záchranáři Palestinské správy snaží zachránit co nejvíce zraněných. Sanitky Červené Davidovy hvězdy (Magen David Adom) a Červeného půlměsíce převážejí děti do izraelských nemocnic v Jeruzalémě.

Pokračovat ve čtení “Tragická dopravní nehoda: Izraelci a palestinští Arabové se společně snaží zachránit životy dětí” »