Zasedání zastupitelstva Prahy – Suchdola. Palestinská drzost trvá. Zametlo už ministerstvo zahraničí vše pod koberec?

Praha - Suchdol

Včerejší veřejné zasedání zastupitelstva městské části Praha 6 – Suchdol ve věci incidentu, který se odehrál 1. ledna 2014 v ještě nezkolaudované budově diplomatického zastoupení Palestinské autonomie, mělo očekávaně bizarní charakter. Za to ovšem samo zastupitelstvo nemohlo a naopak se k danému problému od začátku postavilo statečně a žádalo přestěhování palestinských diplomatů mimo území, za které je zodpovědno. Problém, který se tu řešil byl neúměrný místu, kde se řešil a konec konců i jak se řešil a řeší. Vždyť výbuchem, který stál život a nálezem zbraní a posléze ještě další výbušniny přece nebyli a nejsou ohroženi jen obyvatelé Suchdola. Ale je to otázka bezpečnosti celé naší země a jako taková by se měla řešit nejen v lokalitě bezprostředního ohrožení, ale na podstatně širším fóru, ba dokonce na půdě Parlamentu ČR.

Pokračovat ve čtení “Zasedání zastupitelstva Prahy – Suchdola. Palestinská drzost trvá. Zametlo už ministerstvo zahraničí vše pod koberec?” »

Palestinská drzost je bezbřehá, je načase ukončit činnost ambasády „Palestiny“ v Praze

Fatah znak
znak teroristického hnutí Fatáh, které vládne území palestinské autonomie v Judeji a Samaří, v jehož čele stojí „umírněný“ Mahmúd Abbás a které de facto rozhoduje i o tom, kdo bude v Praze velvyslancem

Ještě nedozněl skandál s přechováváním výbušnin a zbraní na velvyslanectví „Státu Palestina“ v Praze a palestinští Arabové už zase přikládají pod kotel. Jejich drzost zdá se nemá hranic a je otázkou, zda si Česká republika má nechat takovéto zacházení od představitelů neexistujícího státu líbit. Palestinští Arabové dávají okázale najevo, že o dobré vztahy s Českou republikou nestojí.

Pokračovat ve čtení “Palestinská drzost je bezbřehá, je načase ukončit činnost ambasády „Palestiny“ v Praze” »

V Ramalláhu pohřbili palestinského velvyslance zabitého výbuchem v Praze-Suchdole

pohřeb velvyslance Džamála Muhamada al- Džamála, Ramalláh 8. ledna 2014
pohřeb velvyslance Džamála Muhamada al- Džamála, Ramalláh 8. ledna 2014

Ve čtvrti al-Bíra na okraji Ramalláhu byl včera odpoledne pohřben velvyslanec „Státu Palestina“ v Praze Džamál Muhamad al-Džamál, jehož zabil 1. ledna 2014 výbuch v nové budově ambasády v Praze-Suchdole. Informaci přinesly mezi jinými palestinskoarabské tiskové agentury Maan a WAFA.

Džamálovy ostatky byly v pondělí 6. ledna převezeny běžnou leteckou linkou z Prahy do Ammánu a následně převezeny do sídelního města arabské autonomie Ramalláhu, kde žije jedna z jeho dcer.

Pokračovat ve čtení “V Ramalláhu pohřbili palestinského velvyslance zabitého výbuchem v Praze-Suchdole” »

Palestinské velvyslanectví v Praze je bezpečnostní hrozba, Palestinci si z nás dělají legraci

generál Jiří Šedivý
generál Jiří Šedivý (foto: Ministerstvo obrany České republiky, František Šulc)

Velvyslanectví neexistujícího tzv. „Státu Palestina“ v Praze je bezpečnostní hrozbou a palestinští Arabové si z českých bezpečnostních složek dělají legraci. Vyplývá to z rozhovoru, který k výbuchu na velvyslanectví a smrti ambasadora Džamála Muhamada al-Džamála webu Aktuálně.cz poskytl bezpečnostní odborník a bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky, armádní generál (v záloze) Jiří Šedivý.

Pokračovat ve čtení “Palestinské velvyslanectví v Praze je bezpečnostní hrozba, Palestinci si z nás dělají legraci” »

Náměstek ministra zahraničí Schneider jednal s palestinským protějškem o výbuchu na ambasádě v Praze

Jiří Schneider
Jiří Schneider

První náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Jiří Schneider přijal v pátek 3. ledna 2014 náměstka palestinského ministra zahraničí Tájsíra Džarádáta (Tayseer Jaradat, وعبر جرادات) a jednal s ním o výbuchu, při němž přišel o život palestinský velvyslanec v Praze Džamál Muhamad al-Džamal.

Společné prohlášení zveřejnilo české ministerstvo zahraničí, česká a palestinskoarabská média.

Palestinský představitel poděkoval českým úřadům za „spolupráci při vyšetřování incidentu“ a „ocenil vysokou profesionalitu bezpečnostních služeb v České republice, které se zabývají incidentem.“

Pokračovat ve čtení “Náměstek ministra zahraničí Schneider jednal s palestinským protějškem o výbuchu na ambasádě v Praze” »

Dcera palestinského velvyslance v Praze tvrdí, že byl zavražděn

Džamál Muhamad Džamál
Džamál Muhamad Džamál

Dcera velvyslance „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada Džamála, který včera zahynul při výbuchu, tvrdí, že její otec se stal obětí atentátu.

„Informace o výbuchu bezpečnostního zařízení v trezoru je nepravdivá. Trezor byl v sídle palestinské ambasády užíván každodenně po 30 let. Je starý, ne moderní, a nemá žádné (moderní) zařízení,“ uvedla Rana al-Džamál (Rana al-Jamal) v rozhovoru pro palestinskoarabskou tiskovou agenturu Maan.

Pokračovat ve čtení “Dcera palestinského velvyslance v Praze tvrdí, že byl zavražděn” »

Kdo byl palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál?

Palestinská správa - znak
znak Palestinské autonomie
Džamál Muhammad al-Džamál
Džamál Muhammad al-Džamál

Velvyslanec „Státu Palestina“ Džamál Muhamad al-Džamál (Jamal Mohamed al-Jamal, جمال الجمال) se narodil v roce 1957 v Bejrútu v rodině, která během izraelské Války za nezávislost odešla z Jaffy do Libanonu a žila poté v táboře Šatíla, kam libanonská vláda soustředila „palestinské uprchlíky.“

V roce 1975 se Džamál stal členem teroristického hnutí al-Fatáh, v jehož čele stál Jásir Arafát.

Pokračovat ve čtení “Kdo byl palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál?” »

Skandál! V palestinské ambasádě bylo nalezeno plno zbraní, Česko chce vysvětlení

nová ambasáda Palestinské správy
nová ambasáda Palestinské správy

V novostavbě v Internacionální ulici 12 v Praze – Suchdole, kam se právě stěhuje velvyslanectví „Státu Palestina“ v Praze, provedla Policie České republiky v reakci na výbuch, který včera zahubil velvyslance Džamála Muhamada Džamála, preventivní prohlídku. A výsledek je šokující.

Podle policejních informací, na které se odvolává časopis Respekt, našli policisté „samopaly a další ilegální zbraně,“ které by „vyzbrojily alespoň desetičlennou bojovou jednotku.“

Pokračovat ve čtení “Skandál! V palestinské ambasádě bylo nalezeno plno zbraní, Česko chce vysvětlení” »

iHNed: Se smrtí velvyslance „Palestiny“ v Praze je to jinak

Džamál Muhammad al-Džamál
Džamál Muhammad al-Džamál

Zatímco ještě včera pozdě večer se zdálo, že smrt velvyslance „Státu Palestina“ Džamála Muhammada al-Džamála je v podstatě vyřešena, dnes web iHNed přinesl informaci, která výbuch v jeho bytě staví do jiného světla.

Na dotaz iHNed totiž mluvčí ambasády Nábil al-Fahíl (Nabel El-Fahel) popřel včerejší prohlášení ministra zahraničí palestinské autonomie Rijáda Málíkího, že trezor, k jehož výbuchu došlo, byl dlouhá léta nepoužívaný.

Pokračovat ve čtení “iHNed: Se smrtí velvyslance „Palestiny“ v Praze je to jinak” »

Smrt velvyslance „Palestiny“ v Praze zavinil jeho předchůdce

Džamál Muhammad al-Džamál
Džamál Muhammad al-Džamál

Velvyslance tzv. „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada al-Džamála dnes krátce před polednem smrtelně zranil výbuch v jeho novém bytě. Za jeho smrt může některý z jeho předchůdců v čele úřadu.

Podle šetření Policie České republiky vybuchl nástražný systém, který byl umístěn uvnitř trezoru a aktivoval se po jeho otevření. Proč tam byl? Zkusíme uvěřit palestinskoarabské verzi.

Podle palestinskoarabské tiskové kanceláře Maan nedošlo k výbuchu bezprostředně, ale vražedný mechanismus byl nastaven tak, aby exploze nastala až po určité době, když se a-Džamál chystal v rámci inventury sepsat obsah trezoru a poslal svoji manželku pro psací potřeby, což jí zachránilo život.

Pokračovat ve čtení “Smrt velvyslance „Palestiny“ v Praze zavinil jeho předchůdce” »

AKTUÁLNĚ: Velvyslance „Palestiny“ v Praze zabil výbuch

Palestinská správa - znak
znak Palestinské autonomie i tzv. Státu Palestina
Džamál Muhammad al-Džamál
Džamál Muhammad al-Džamál

Aktualizováno v 17:00 SEČ.

Džamál Muhammad al-Džamál (Jamal Mohamad Jamal), 56letý velvyslanec tzv. „Státu Palestina“ v Praze, byl dnes krátce před polednem vážně zraněn výbuchem, k němuž došlo v jeho bytě v Internacionální ulici v Praze – Suchdole. V době exploze se v bytě měla nacházet i Džamálova rodina.

Pokračovat ve čtení “AKTUÁLNĚ: Velvyslance „Palestiny“ v Praze zabil výbuch” »