Benjamin Netanjahu potvrdil ochotu Izraele umožnit vznik státu Palestina

Federica Mogherini a Benjamin Netanjahu
Federica Mogherini a Benjamin Netanjahu

Staronový předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu potvrdil, že Izrael je oddán myšlence vzniku arabského Palestinského státu. Stalo se tak včera při setkání s vysokou představitelkou Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federicou Mogherini, zjevně ve snaze zahladit dojem z březnové volební kampaně, v níž se vyjadřoval vůči „Palestině“ negativně.

Na společné tiskové konferenci premiér prohlásil, že by rád ukončil konflikt s palestinskými Araby jednou pro vždy, ale Palestinci musejí uznat Izrael jako židovský stát.

Pokračovat ve čtení “Benjamin Netanjahu potvrdil ochotu Izraele umožnit vznik státu Palestina” »

8 Palestinských emirátů – jediné řešení izraelsko-palestinského problému

untitledMordechai Kedar, v rozhovoru  pro Russia Today
Palestina by měla existovat ve formě emirátů založených na kmenech, jinak se z ní stane další zkrachovalý stát jako je Sýrie, Irák, Libye nebo Súdán, řekl Dr.Mordechai Kedar, ředitel Centra pro středovýchodní a islámská studia na univerzitě Bar Ilan  (Center for Middle East and Islam studies)  v rozhovoru pro Russia Today (RT).
35Nově do funkce uvedená Vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku prohlásila, že bude podporovat vznik palestinského státu.
Pokračovat ve čtení “8 Palestinských emirátů – jediné řešení izraelsko-palestinského problému” »