Islámský teror a zrádci evropské bezpečnosti: Kdo má na rukou krev povražděných 129 lidí a dalších stovek zraněných z Paříže?

Modleme se za Paříž, modleme se za Evropu
Modleme se za Paříž, modleme se za Evropu

Zatím 129 lidí zavraždili v Paříži v pátek 13. listopadu večer islámští teroristé při koordinovaných útocích na kulturní a sportovní akce. Dalších více než 350 lidí bylo zraněno, z toho nejméně 99 vážně. K vraždění se přihlásil sunitský teroristický Islámský stát, který dnes ovládá sever Iráku a severovýchod Sýrie. Útoky provedlo 8 mužů, kteří všichni na sobě měli vesty s výbušninami. Sedm z nich se po vraždění odpálilo, jednoho zlikvidovala policie. Zločinci zaútočili koncert v klubu Bataclan v Paříži, kde zavraždili nejméně 82 lidí. Další vraždění nastalo v restauraci a u národního fotbalového stadionu. Při útoku prý někteří volali „Alláhu akbar“

Pokračovat ve čtení “Islámský teror a zrádci evropské bezpečnosti: Kdo má na rukou krev povražděných 129 lidí a dalších stovek zraněných z Paříže?” »

Francouzská revoluce roku 2012: Tři muslimové ve vládě

Francois Hollande s čerstvě jmenovanou vládou
Francois Hollande s čerstvě jmenovanou vládou

Nově zvolený francouzský prezident Francois Hollande jmenoval po svém vítězství novou vládu, z jejíchž 34 členů jsou 3 muslimové. Stalo se tak poté, kdy tento levicový socialistický kandidát v prezidentských volbách získal 93% muslimskou podporu – díky níž porazil dosavadního prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Hollande v druhém kole prezidentských voleb zvítězil o 2,3 procentního bodu, když získal 51,64 % (18.000.668) platně odevzdaných hlasů, zatímco Sarkozy 48,36 % (16.860.685). Pro Hollandea hlasovalo přibližně 1,7 muslimů – přičemž on volby vyhrál jen o 1,14 milionu hlasů.

Pokračovat ve čtení “Francouzská revoluce roku 2012: Tři muslimové ve vládě” »

Prezident Evropského židovského kongresu hledal u českého premiéra podporu pro zákaz řecké krajně pravicové strany

Zlatý úsvit
znak řecké politické strany Zlatý úsvit

Prezident Evropského židovského kongresu (European Jewish Congress) Moše Kantor (Moshe Kantor, Моше Кантор) včera při setkání v Praze požádal předsedu vlády České republiky Petra Nečase o podporu „naléhavých opatření“ na ochranu evropských židovských komunit před antisemitismem, růstem moci krajní pravice a zločiny z nenávisti. Informaci přinesla agentura AP.

Kantor premiéra požádal o pomoc při prosazování plánu mezi dalšími vysokými evropskými představiteli.

Pokračovat ve čtení “Prezident Evropského židovského kongresu hledal u českého premiéra podporu pro zákaz řecké krajně pravicové strany” »

Palestinské vlajky na oslavě Hollandeho vítězství

oslavy Hollandeho vítězství s cizími vlajkami
oslavy Hollandeho vítězství s cizími vlajkami

Při oslavě vítězství socialistického kandidáta Francoise Hollanda v prezidentských volbách nad stávajícím francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym vlály v Paříži mimo jiných vlajky Sýrie, Alžírska a Palestinské správy.

Na náměstí Bastily slavily a šampaňským připíjely tisíce lidí.

Hollande během své volební kampaně slíbil, že v případě zvolení navštíví Izrael, a dodal, že podporuje „dva sousedící a suverénní státy, každý s vlastní legitimitou.“ Lze předpokládat, že navštíví také Ramalláh a sejde se s předsedou Palestinské správy Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas).

Pokračovat ve čtení “Palestinské vlajky na oslavě Hollandeho vítězství” »

Francouzští občané v Izraeli drtivě volili Sarkozyho

Velvyslanectví Francie v IzraeliPokud by se volby prezidenta Francie konaly jen mezi francouzskými občany žijícími v Izraeli, drtivě by s takřka 93 % hlasů zvítězil dosavadní prezident Nicolas Sarkozy.

Sarkozymu se sice ve francouzských prezidentských volbách podařilo takřka stáhnout až 20% náskok jeho soupeře, socialisty Francoise Holladea, ten však nakonec včera s 51,7 % všech hlasů zvítězil.

Francie umožňuje svým občanům v zahraničí hlasovat v národních volbách. Ze 9.899 hlasů francouzských občanů žijících v Izraeli jich Hollande získal jen 713 (7,2 %), zatímco Sarkozy 9.186 (92,8 %).

Pokračovat ve čtení “Francouzští občané v Izraeli drtivě volili Sarkozyho” »