57 % Izraelců má chytrý mobilní telefon

mladý uživatel mobilního telefonu v Jeruzalémě
mladý uživatel mobilního telefonu v Jeruzalémě

Izrael je jednou ze zemí s největším využitím chytrých telefonů na světě. Izraelci používají více než obyvatelé EU a USA smartphony ḱ přístupu na internet (93 % majitelů těchto telefonů), k vyhledávání (86 %), užívají aplikace (84 %), mapy a sociální sítě (82 %). Vysoký je také počet těch, kdo na chytrých telefonech sledují videoklipy a YouTube (77 %) a kdo sledují celé pořady online (48 %).

Pokračovat ve čtení “57 % Izraelců má chytrý mobilní telefon” »

Google Street View nyní pokrývá většinu Izraele

Google Street View - Kineret
Google Street View – pohled na Kineret v Tiberias

Google výrazně rozšířil pokrytí Izraele svojí službou Google Street View a uživatelé si tak mohou ode dneška nově prohlédnout stovky měst, vesnic a historických míst.

Služba nyní pokrývá většinu velkých a středně velkých měst Izraele, řadu vesnic ve středním Izraeli a v Galileji a turistická místa jako jsou Safed, Tiberias, Akko, Kafernaum, Mrtvé moře, korálové útesy u Ejlatu, Megido a další.

Pokračovat ve čtení “Google Street View nyní pokrývá většinu Izraele” »

Írán cenzuruje Google a Gmail

Google ÍránÍrán začal až do odvolání blokovat přístup k vyhledávači Google a e-mailové službě Gmail. „Google a Gmail budou v zemi až do odvolání filtrovány,“ oznámil mluvčí úřadu Islámské republiky pro online cenzuru a počítačovou kriminalitu Abdulsamád Choramábádí (Abdolsamad Khoramabadi), jehož cituje íránská tisková agentura ISNA.

Podle mluvčího se jedná o reakci na žádosti „občanů Íránu,“ kterým vadí, že společnost Google na svém webu YouTube umožňuje zveřejňování traileru protiislámského filmu „Nevinnost muslimů“ a odmítá výzvy muslimů k jeho smazání.

Pokračovat ve čtení “Írán cenzuruje Google a Gmail” »

Google v Izraeli oficiálně spustil Street View (+ video)

Google IsraelGoogle včera oficiálně oznámil spuštění služby Street View v Izraeli. Tato služba umožňuje uživatelům z celého světa prohlížet si ulice a místa po celé zemi díky záběrům z ulic, provedených v rozpětí 360°. I když izraelské Street View bylo oficiálně spuštěno v neděli, uživatelé internetu jej mohli používat už od čtvrtka.

V první fázi Google zpřístupnil záběry měst Jeruzalém, Tel Aviv-Jafo a Haifa. Zahrnuty jsou zajímavosti, stejně jako muslimské, křesťanské, židovské a arménské čtvrti Starého města jeruzalémského, Via Dolorosa, Chrám B*žího hrobu, Západní zeď (Zeď nářků), Olivová hora, starý přístav v Jafě, bahaiské zahrady v Haifě a řada dalších míst.

Pokračovat ve čtení “Google v Izraeli oficiálně spustil Street View (+ video)” »

Írán se chystá spustit vlastní internet, Google považuje za špionážní nástroj

přístup ke stránce odepřen (Írán)
přístup ke stránce odepřen (Írán)

Internetový vyhledávač Google je ve skutečnosti maskovaným špionážním nástrojem, ale režim Islámské republiky Írán má řešení: národní internet pod státní kontrolou.

Prohlásil to náčelník íránské policie Esmail Ahmadi Moghaddam v rozhovoru pro íránskou tiskovou agenturu ILNA.

Dodal, že vládou kontrolovaný internet přinese informační bezpečnost proti nepřátelům. Vznik internetu (tedy s ohledem na odříznutí od zbytku světa spíše intranetu), založeného na islámském právu, umožní Ahmadinežádově vládě vyloučit nechtěný materiál ze sociálních sítí, které už před 2 roky byly jedním z hlavních komunikačních kanálů při protestech proti údajně zfalšovaným prezidentským volbám.

Pokračovat ve čtení “Írán se chystá spustit vlastní internet, Google považuje za špionážní nástroj” »

Google spustil hlasové vyhledávání v hebrejštině a arabštině

Google MobilGoogle spustil první prosincový týden hlasové vyhledávání v hebrejštině a arabštině. Vyhledávání je dostupné pro operační systém Android 2.2 Froyo a vyšší verze a také pro operační systém Apple iOS, používaný v iPhonech.

Uživatelé nově mohou hledat na internetu přímo mluvením do telefonů. Vyhledávání probíhá na internetu.

Google v tiskovém prohlášení uvedl: „Uživatelé v Egyptě, Jordánsku, Kuvajtu, Libanonu, Kataru, SAE a v Izraeli nyní mohou mluvit do svých telefonů arabsky a hebrejsky a získají výsledky vyhledávání rychle a snadno. Hlasové vyhledávání je nyní podporováno v 29 jazycích a akcentech v 37 zemích.“

Pokračovat ve čtení “Google spustil hlasové vyhledávání v hebrejštině a arabštině” »

Bez internetu by Arabské jaro 2011 nepřišlo

Bez internetu by Arabské jaro 2011 nepřišloEgypt se stal symbolem změn na Blízkém východě. Na pražském Foru 2000 pořídil EUROSKOP rozhovor s regionálním ředitelem Googlu Mohammadem Gawdatem, který má na starosti celý tento region. V rozhovoru vysvětluje roli internetu při Arabském jaru i to, jak je možné internet regulovat.

Došlo by k arabskému jaru i bez internetu?

Pochybuji o tom. Možná později, ale ne v roce 2011. Internet byl jeho katalyzátorem. Jeden z lídrů egyptské revoluce řekl, že používají facebook, aby organizovali, kde se sejdou, twitter, aby komunikovali a youtube, aby vyprávěli svůj příběh.

Pokračovat ve čtení “Bez internetu by Arabské jaro 2011 nepřišlo” »

Google Street View přichází do Izraele

Google IsraelIzraelská vláda povolila společnosti Google provozovat v Izraeli její službu Google Street View. Požaduje ale ochranu soukromí automatickým rozostřováním.

Ministerstvo spravedlnosti povolilo tuto službu, které umožňuje divákům panoramatický pohled na ulice a dokonce i na lidi a vozidla prostřednictvím aplikace Google Maps, informuje ekonomický portál Globes.

„Panoramatické fotografie veřejných prostorů náhodně zachycují lidi a další objekty, které mohou identifikovat osoby, jako jsou dopravní značky motorových vozidel a obydlí,“ uvádí ministerstvo, které zdůrazňuje, že podle dohody bude Google automaticky detaily rozmazávat.

Pokračovat ve čtení “Google Street View přichází do Izraele” »