IDF rozhodla, aby turisté opustili horu Hermon – střelba raket ze Sýrie

hora Hermon
hora Hermon

V oblasti Hermonu dopadly dvě rakety ze Sýrie. Obě spadly do otevřeného prostoru a nebyly hlášeny ztráty na životech nebo poškození majetku. Na hoře Hermon se nachází asi tisíc návštěvníků, kterým bylo nařízeno z bezpečnostních důvodů rekreační oblast opustit. IDF opětovala palbu do Sýrie.

Zpravodajství eretz.cz opět funguje

Zpravodajství Eretz.cz se vrací do obvyklého režimu a zdraví čtenáře sněhulákem z Hermonu . Informace o dění během posledních dnů bude průběžně doplněno.

Děkujeme za pochopení

10420019_937155239642045_2329897526350073134_n

Hlavní téma v Izraeli – počasí a sníh v Jeruzalémě + video

3031Hlavní téma všech zpravodajství je od včerejšího odpoledne počasí, zatímco sníh na severu Izraele na hoře Hermon dosáhl již výše padesáti centimetrů v Jeruzalémě se o něm do včerejší noci pouze hovořilo a psalo. V noci ze středy na čtvrtek, ale sníh začal padat v jeho blízkém okolí a to v oblasti Guš Etzion a v Hebronu. Lze proto očekávat, že během dneška již začne  sníh nejen padat v Jeruzalémě, ale zůstane i ležet  na ulicích. V některých odlehlých místech bylo zrušeno vyučování, jinde jsou silnice neprůjezdné zejména kvůli množství vody, která je zaplavila. Pro Izrael, který je na dešťové vodě závislý jsou ale deště i sníh požehnáním a jako takové jsou i obyvateli vnímány. 

Pokračovat ve čtení “Hlavní téma v Izraeli – počasí a sníh v Jeruzalémě + video” »