V izraelských volbách propadlo ¼ milionu hlasů – Síle Izraeli chybělo jen 10 tisíc, Kadimu 3 tisíce zachránily

volby v Izraeli

Ve včerejších volbách poslanců 19. Knesetu propadlo okolo 7 % – tedy skoro čtvrt milionu – hlasů, které voliči dali stranám, jimž se nepodařilo získat alespoň 2 % hlasů a překonat tím hranici pro vstup do parlamentu.

Za situace, kdy je sečteno 99,8 % odevzdaných hlasů a čeká se jen na dopočet hlasů vojáků, vězňů a diplomatů, propadá podle informace Ústředního statistického úřadu 247.967 platně odevzdaných hlasů. V předchozích volbách v roce 2009 to bylo jen okolo 100 tisíc.

Pokračovat ve čtení “V izraelských volbách propadlo ¼ milionu hlasů – Síle Izraeli chybělo jen 10 tisíc, Kadimu 3 tisíce zachránily” »

Jisraelim (Izraelci) – kandidátka do 19. Knesetu

Jisraelim - volební lístek do 19. KnesetuIzraelci (HaJisraelim, הישראלים) jsou malá mimoparlamentní strana, založená před volbami v roce 2009 profesorem politologie Telavivské univerzity Gideonem Doronem. Původním programem bylo provedení reforem struktury vládnutí Izraeli, zejména zavedení regionálních voleb, sepsání ústavy a prosazení čistého poměrného způsobu volby do Knesetu. Po Doronově smrti v roce 2011 se Jisraelim profilují jako strana hájící zájmy přistěhovalců.

Celá kandidátka:

1. David Kon (David Cone, קון דוד)

Pokračovat ve čtení “Jisraelim (Izraelci) – kandidátka do 19. Knesetu” »

70 % Izraelců z bývalého SSSR bude volit Likud-Bejtejnu

Mezi Izraelci, kteří se do země přiLikud Bejtejnustěhovali po roce 1989 ze zemí bývalého Sovětského svazu jednoznačně dominuje společná kandidátka strany Likud a „ruské“ strany Jisrael Bejtejnu, pro kterou chce lednových parlamentních volbách hlasovat 70 % z nich.

Obvinění Avigdora Liebermana z podvodu a zneužití důvěry má zatím na předvolební preference ruské komunity jen malý vliv. Vyplývá to z předvolební průzkumu Institutu Ma’agar Mohot pro ruskojazyčný web Izrus.

Pokračovat ve čtení “70 % Izraelců z bývalého SSSR bude volit Likud-Bejtejnu” »