Šéfem Izraelské policie má být Gal Hirš

Gal Hirsch

Izraelská policieNovým generálním inspektorem Izraelské policie (המפקח הכללי של משטרת ישראל) by podle ministra vnitřní bezpečnosti Gilada Erdana měl být 51letý brigádní generál (v záloze) Gal Hirš (Gal Hirsch, גל הירש).

Hirš dosud stál v čele nevládní organizace Institut izraelského vůdcovství (Israel Leadership Institute) a konzultačního holdingu Obranné štíty (Defensive Shields Holdings). V minulosti sloužil jako velitel Galilejské divize izraelské armády, kterou opustil po rozsáhlé kritice svého počínání v době Druhé libanonské války v roce 2006. Většina kritiky se týkala jeho jednání v souvislosti s únosem záložáků Eldada Regeva a Ehuda Goldwassera Hizballáhem, který se stal důvodem vypuknutí války. Následné vyšetřování průběhu války izraelskou Winogradovou komisí však dospělo k závěru, že Hirš nenese za únos žádnou vinu.

Pokračovat ve čtení “Šéfem Izraelské policie má být Gal Hirš” »

Palestinský teroristický útok má další oběť, 17letého chlapce

Teroristický útok v Jeruzalémě, 5. 11. 2014
Teroristický útok v Jeruzalémě, 5. 11. 2014

Arabský teroristický útok proti zastávce městské hromadné dopravy Šimon HaCadik (Shimon Hatzadik) v Jeruzalémě má další oběť. Dnes ráno v Univerzitním léčebném centru Hadasa podlehl svým zraněním 17letý student ješivy Šalom Aharon Bádání (Shalom Aharon Baadani, שלום בעדני בן), který byl útokem těžce zraněn.

Počet obětí navíc nemusí být konečný, protože v nemocnici je další Izraelec v kritickém stavu.

Pokračovat ve čtení “Palestinský teroristický útok má další oběť, 17letého chlapce” »

Předseda vlády: Doufám, že déšť zůstane požehnáním + foto

img396771Po několika dnech silných dešťů začala v Izraeli opravdová zima, se vším co k tomu patří. To znamená uzavřené a zaplavené silnice, přerušená vlaková doprava, výpadky elektřiny, předčasně ukončené vyučování, odložení maturitních zkoušek a bohužel také úmrtí v důsledku záplav a dopravních nehod.

Předseda vlády navštívil národní dopravní centrum v Beit Dagan, aby se přesvědčil, že situace je pod kontrolou a nehrozí dopravní kolaps. Po seznámení se situací předseda vlády řekl, že veškeré systémy nezbytné pro chod země fungují, zejména armáda, záchranná a požární služba, Izraelská elektrická společnost (IEC) a další jednotky rychlé zdravotnické pomoci, které se opírají zejména o dobrovolníky. Předseda vlády řekl: „Léta jsme čekali na takové deště a nyní doufáme, že zůstanou požehnáním a děkuji všem, kdo se starají o to, aby nedošlo ke ztrátám a děkuji také obyvatelům za trpělivost, která je v tuto chvíli nezbytná. Budiž nám všem opravdovou útěchou, že odměnou za tuto trpělivost nám budou plné rezervoáry vody.

Pokračovat ve čtení “Předseda vlády: Doufám, že déšť zůstane požehnáním + foto” »

Izraelská policie bude hostit své kolegy na 41. konferenci Interpolu

Vůbec  poprvé v historii proběhne 41. konference Interpolu příští měsíc v Tel Avivu. Podle nejvyššího velitele izraelské policie Jochanana Danina (Yochanan Danino) se jedná pro izraelskou policii  o velkou čest, být hostitelem výroční konference Interpolu.  

Na konferenci přijede kolem  200 vysokých policejních důstojníků z  padesáti zemí. Kromě nich se konference zúčastní také ministři, pozorovatelé a další významné osobnosti, které se zabývají bojem s kriminalitou a terorizmem.

Pokračovat ve čtení “Izraelská policie bude hostit své kolegy na 41. konferenci Interpolu” »