Roztržka! Saúdská Arábie, Bahrajn, Emiráty a Egypt odvolaly velvyslance z Kataru

Rada pro spolupráci arabských zemí Zálivu
Rada pro spolupráci arabských zemí Zálivu
vlajka Rady pro spolupráci arabských států Zálivu
vlajka Rady pro spolupráci arabských států Zálivu

Saúdská Arábie, Bahrajn a Spojené arabské emiráty ve středu 5. března oznámily, že odvolaly své velvyslance z Kataru, jehož vládu obvinily z „neschopnosti implementovat zásady Rady pro spolupráci v Zálivu.“ V nediplomatickém řeči je důvodem je katarská podpora islamistů, zejména v Egyptě, Sýrii a Iráku. Ve čtvrtek 6. března se ke zmíněným třem zemím Zálivu připojil také Egypt.

Pokračovat ve čtení “Roztržka! Saúdská Arábie, Bahrajn, Emiráty a Egypt odvolaly velvyslance z Kataru” »

Muslimský vůdce Karadáví vyzval k bojkotu Ruska a Číny

Jusúf Abdallláh Karadáví
usměvavý islamitický radikál Jusúf Abdallláh Karadáví

Uznávaný muslimský vůdce šejch Júsuf Al-Karadáví (Yousuf Al-Qaradhawi, يوسف القرضاوي) v neděli v televizi Al Džazíra (Al Jazeera) vyzval k bojkotu ruských a čínských výrobků v reakci na víkendové vetování rezoluce Rady bezpečnosti OSN o Sýrii Ruskem a Čínou. Islamistova slova do angličtiny přeložil Institut pro výzkum blízkovýchodních médií (Middle East Media Research Institute, MEMRI).

Pokračovat ve čtení “Muslimský vůdce Karadáví vyzval k bojkotu Ruska a Číny” »

Al-Karadáví vyzval k zavraždění Kaddáfího

Egyptský islámský teolog šejch Jusúf al-Karadáví (Yusuf al-Qaradawi, يوسف القرضاوي), který stojí v čele Mezinárodního svazu islámských učenců (International Union of Islamic Scholars) a Evropské rady fatvy a výzkumu (European Council for Fatwa and Research) vydal včera náboženské rozhodnutí, v němž vyzval k zabití libyjského vůdce Muammara Kaddáfího (Muammar Qaddafi). „Kdokoliv v libyjské armádě má možnost střelit kulku na Kaddáfího, musí to udělat,“ prohlásil al-Karadáví pro panarabskou televizi Al Džazíra (Al Jazeera).

Pokračovat ve čtení “Al-Karadáví vyzval k zavraždění Kaddáfího” »