Shromáždění na podporu Státu Izrael v Praze + foto a video

Shromáždění na podporu Státu Izrael v Praze, 18. 10. 2015
Shromáždění na podporu Státu Izrael v Praze, 18. 10. 2015

Dnes 18. října 2015 od 14.00 hodin proběhlo v Praze na Václavském náměstí shromáždění na podporu Státu Izrael.

Podporu Státu Izrael přišlo vyjádřit na 400 účastníků shromáždění, které bylo zahájeno státními hymnami České republiky a Státu Izrael a nahrávkou pozdravu vrchního kantora izraelské armády (IDF) Shaie Abramsona. Následovaly projevy představitelů občanských organizací a uskupení, které zdůraznily právo Státu Izrael na obranu před útoky teroristů. Dále se řečníci zaměřili na kritiku jednostranného informování ze strany různých světových médií. Tato média často zaměňují vrahy a oběti a vytváří tak tendenční a nepravdivé zpravodajství. Hlubokým dojmem na všechny zúčastněné zapůsobil projev přeživšího šoa, profesora Alexandra Frieda, který připomněl tradičně dobré vztahy mezi Čechy a Židy. Shromáždění bylo obohaceno hebrejskými písněmi a modlitbami, mezi nimiž zazněla též modlitba za Stát Izrael. Na závěr byla vyjádřena naděje, že izraelský národ i tuto zkoušku překoná a ve válce s terorem zvítězí. Po oficiálním zakončení akce účastníci roztančili Václavské náměstí v rytmu moderních izraelských písní.

Pokračovat ve čtení “Shromáždění na podporu Státu Izrael v Praze + foto a video” »

Demonstrace na podporu Izraele 25. 11. 2012 na Václavském náměstí v Praze

Liga proti antisemitismu svolává na neděli 25. listopadu 2012 demonstraci na podporu Izraele, která se koná od 13 do 17 hodin na Václavském náměstí v Praze, pod sochou sv. Václava.

Kdo stojíte při tomto mladém a nevýslovně statečném státu, jeho armádě a jeho obyvatelstvu, přijďte mu vyjádřit podporu nejen po internetu, ale na společném setkání všech jeho přátel! Izrael má právo se bránit!

Pokračovat ve čtení “Demonstrace na podporu Izraele 25. 11. 2012 na Václavském náměstí v Praze” »