Generál Dempsey na návštěvě v Izraeli + videa

12104
foto: mluvčí IDF

Náčelník generálního štábu USA generál Martin Dempsey navštívil Izrael a jednal s náčelníkem generálního štábu Izraele Benny Gantzem . V pondělí se uskutečnila tisková konferene jejíž zkrácené video přinášíme.
Benny Gantz na tiskové konferenci prohlásil, že zejména severIzraele je ohrožen  velmi extrémistickými elementy.

Generál Dempsey: Věřím, že dialog, ktterý vedeme je velmi důležitý a jeho partner Ganzt doplnil: „Věřím, že můžeme najít řešení pro všechny současné výzvy.“ „Spolupráce mezi oběma armádami je velmi důležitá a velmi profesionální, otevřená a upřímná a může být i velmi plodná.“ Generál Dempsey poznamenal, že setkání obou náčelníků generálních štábů posiluje vztahy mezi USA a Izraelem.

Pokračovat ve čtení “Generál Dempsey na návštěvě v Izraeli + videa” »

Generál Martin Dempsey: Syrští povstalci by v případě vítězství nepodporovali zájmy USA

generál Martin E. Dempsey
generál Martin E. Dempsey

Obamova vláda je proti jakékoliv – byť i jen omezené – vojenské intervenci USA v Sýrii, protože je přesvědčena, že povstalci bojující proti režimu prezidenta Bašára Assada by v případě vítězství „nepodporovali americké zájmy.“ Vyplývá to z dopisu předsedy Sboru náčelníků štábů Armády USA generála Martina Dempsey, který získala agentura AP.

Generál uvedl, že americká armáda je jednoznačně schopná vyřadit syrské vládní letectvo a zvrátit rovnováhu v dva a půl roku trvající občanské válce ve prospěch ozbrojené opozice, ale takový krok by USA zapletl do další války v arabském světě a přitom nenabídl žádnou strategii k dosažení míru v Sýrii.

Pokračovat ve čtení “Generál Martin Dempsey: Syrští povstalci by v případě vítězství nepodporovali zájmy USA” »

Náročný den předsedy vlády Netanjahua

dempseyBIG
Setkání s generálem Dempseym
GermanBIG
Setkání s ministrem Westerwellem

Třináctý srpen 2013 se  do historie zapíše jako jeden z nejnamáhavějších dnů předsedy vlády. Jednak je trochu oslabený po operaci kýly, ale ani  předsedovi vlády se nestává každý den, že přijme ministra zahraničí Německa Guida Westerwelleho a také náčelníka spojeného velení armády USA generála Martina E. Dempseye. Návštěva obou významných osobností se uskutečnila v den, kdy jsou propouštěni palestinští vrazi z izraelských vězení, což posvětil i Nejvyšší soud. Není tak úplně jasné, proč se uprostřed léta vydali oba významní politikové do Jeruzaléma. Snad, aby zaměstnali důležitými rozhovory předsedu vlády, který tak nebude mít čas a možnosti naslouchat rozhořčeným nářkům  pozůstalých po obětech propouštěných vrahů. Pokud snad návštěva těchto významných činitelů z USA a Evropy někomu připomíná historické paralely, není to patrně náhoda.

Pokračovat ve čtení “Náročný den předsedy vlády Netanjahua” »

Generál Martin Dempsey proti intervenci USA v Sýrii

generál Martin E. Dempsey
generál Martin E. Dempsey

Vytvoření bezletové zóny nad Sýrii by měsíčně stálo více než 1 miliardu dolarů a letounům USA by hrozilo sestřelení, aniž by to nezbytně vedlo k pádu režimu prezidenta Bašára al-Assad. Pokud by USA chtěly vytvořit nárazníkové zóny na ochranu určitých oblastí Sýrie nebo ke kontrole šíření chemických zbraní, vyžádalo by si to tisíce vojáků.

Uvedl to předseda Sboru náčelníků štábů generál Martin Dempsey v dopise předsedovi senátního výboru pro ozbrojené složky z něhož včera citoval web Bloomberg News.

Pokračovat ve čtení “Generál Martin Dempsey proti intervenci USA v Sýrii” »

Beny Ganc oceněn vyznamenáním Legion of Merit

Legion of Merit

Náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz) byl předevčírem během své návštěvy Washingtonu vyznamenán medailí za zásluhy Legion of Merit (LOM, Záslužná legie), kterou mu jménem prezidenta Baracka Obamy předal předseda sboru náčelníků štábů generál Martin Dempsey.

Doprovodný dopis podepsaný Dempseyem a ministrem obrany USA Leonem Panettou oceňuje Gance za vynikající velitelské a jiné vojenské výkony.

„Velení generálporučíka Gance je zárukou, že Izraelské obranné síly zůstanou silné tváří v tvář širokému spektru hrozeb,“ napsal Panetta.

Pokračovat ve čtení “Beny Ganc oceněn vyznamenáním Legion of Merit” »

Izrael nebude varovat USA před úderem na Írán

jaderný Írán
jaderný Írán

Izraelští představitelé dali nedávno při sérii soukromých jednání na nejvyšší úrovni jasně najevo, že vláda v Jeruzalémě neupozorní předem USA, pokud se rozhodne provést preventivní úder na íránská jaderná zařízení. Sdělil to včera agentuře AP nejmenovaný představitel americké zpravodajské komunity.

Izraelci svůj postoj odůvodnili snahou zabránit tomu, aby byli Američané činěni spoluodpovědnými za úder.

Izraelské stanovisko měli opakovaně sdělit předseda vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a ministr obrany Ehud Barak při schůzkách se všemi americkými hosty, kteří v Izraeli o tématu jednali. Mezi nimi jsou například předseda spojeného sboru náčelníků štábů Armády USA admirál Martin Dempsey, poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Tom Donilon, ředitel zpravodajské služby a američtí zákonodárci.

Pokračovat ve čtení “Izrael nebude varovat USA před úderem na Írán” »

Vojenský velitel USA: Izrael nám možná o úderu na Írán předem neřekne, Barak: nyní udeřit nechceme

generál Martin E. Dempsey

Náčelník sboru náčelníků štábů armády USA, generál Martin Dempsey (profil na Facebooku zde), včera v rozhovoru pro Reuters prohlásil, že neví, zda v případě izraelského vojenského úderu na Írán dá Izrael Američanům vědět dopředu nebo ne. Generál dále připustil, že USA a Izrael mají odlišné názory na to, jak nejlépe naložit s Íránem a jeho jaderným programem.

Pokračovat ve čtení “Vojenský velitel USA: Izrael nám možná o úderu na Írán předem neřekne, Barak: nyní udeřit nechceme” »