Izrael má novou vládu – seznam ministrů a náměstků

33. vláda Izraele na společné fotografii s prezidentem Šimonem Peresem, 18. 3. 2013
33. vláda Izraele na společné fotografii s prezidentem Šimonem Peresem, 18. 3. 2013

Kneset včera odpoledne vyslovil důvěru 33. vládě Izraele, kterou sestavil Benjamin Netanjahu ze společné kandidátky stran Likud a Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov) mající 31 poslanců a stran Ješ Atid (Budoucnost existuje) s 19 poslanci, Bajit Jehudi (Židovský domov) s 12 poslanci a Tnua (Hnutí) s 6 poslanci.

Designovanému premiérovi se nepodařilo dojednat vládní koalici ve standardní lhůtě 4 týdnů a po prodloužení o další 2 týdny byla vláda dojednána až na samém konci lhůty, přičemž jednání nepostrádalo dramatické momenty.

Pokračovat ve čtení “Izrael má novou vládu – seznam ministrů a náměstků” »

Úvodní projev Mošeho Zalmana Feiglina v Knesetu

Moše FeiglinVážený pane předsedo, kolegové členové Knesetu, snažil jsem se sedět na svém místě a naslouchat všem úvodním projevům a musím říci, že to byly projevy překrásné, důležité, zábavné, poučné, ať už jsem s nimi souhlasil či nikoli. A bylo mezi nimi i několik opravdu virtuózních projevů.

Ale byl tu i jeden projev, který mě osobně obzvlášť zaujal, a jednalo se zrovna o člověka, kterého jsem si zvykl vidět na druhé straně barikády – mluvím o vás, generálmajore Miki Levy. Zvykl jsem si, že já protestuji a vy jste policista, a najednou jsme oba členové izraelského Knesetu.

Pokračovat ve čtení “Úvodní projev Mošeho Zalmana Feiglina v Knesetu” »