Generálmajor Gadi Šamni odchází z armády

Gadi Šamni
generálmajor Gadi Šamni

Generálmajor Gadi Šamni (Gadi Shamni, גדי שמני), současný izraelský vojenský přidělenec ve Washingtonu, opustí v brzké době aktivní vojenskou službu.

Náčelník generálního štábu generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz) již vyhověl Šamniho žádosti o propuštění do civilu po 35 letech v uniformě Izraelských obranných sil.

Šamni sloužil jako vojenský tajemník předsedy vlády Ehuda Olmerta a předtím jako velitel Středního velení, velitel operační divize generálního štábu, velitel pěchoty a výsadkářů, velitel Gazanské divize a v dalších pozicích.

Pokračovat ve čtení “Generálmajor Gadi Šamni odchází z armády” »

Chrámová hora dnes uzavřená pro židy

Policie uzavřela Chrámovou horu pro návštěvy Židů v neděli 10. Avu, kdy se drží posunutý půst 9. Avu. Devátý av připomíná zboření obou Chrámů a současně naději na zvovuvybudování Chrámu a příchodu Mesiáše. Pro židy je Chrámová hora nejposvátnějším místem. Více než 100 židů přišlo v neděli ráno k Mugrabiho bráně s nadějí, že budou puštěni na Chrámovou horu. Vstup na horu jim izraelskou policií nebyl povolen.

Pokračovat ve čtení “Chrámová hora dnes uzavřená pro židy” »

Izraelská policie musí odškodnit židovské nacionalisty za zatčení

Nadia Matar z hnutí Ženy v zeleném (נשים בירוק)
Nadia Matar z hnutí Ženy v zeleném (נשים בירוק)

Soudkyně předevčírem rozhodla, že Izraelská policie musí odškodnit skupinu předních židovských nacionalistických aktivistů za jejich zatčení a zadržování před 2,5 roky.

Nacionalisté, mezi nimiž byli Itamar Ben Gvir, Noam Federman, Daniela Weiss, Nadia Matar a Jehudit Kacover (Yehudit Katzover), byli zadrženi, kdy v září 2008 chtěli uspořádat protest před domem tehdejšího velitele Středního velení Izraelských obranných sil generálmajora Gada Šamniho (Gad Shamni).

Pokračovat ve čtení “Izraelská policie musí odškodnit židovské nacionalisty za zatčení” »

Skupina Arabů kradla na Federmanově farmě v Hebronu

Noam Federman
Noam Federman

Skupina Arabů pronikla v noci z úterý na středu na Federmanovu farmu v Hebronu (חברון) a ukradla stádo koz. Krádež Federmanovi zjistili okolo půlnoci a informovali bezpečnostní úřad v Kirjat Arba (קריית ארבע).

Bezpečnostní příslušníci a místní obyvatelé, stejně jako Izraelské obranné síly, začali po zlodějích pátrat. Vojenští stopaři údajně sledovali stopy až do arabské čtvrti Hebronu, ale ukradená zvířata se jim najít nepodařilo.

Pokračovat ve čtení “Skupina Arabů kradla na Federmanově farmě v Hebronu” »