Or (Světlo) – kandidátka do 20. Knesetu

Or - volební lístek do 20. KnesetuStrana Or (Světlo, אור) je mimoparlamentní strana, která žádá zrušení náboženských škol, institucí a to nejen židovských,ale i muslimských a drúzských a křesťanských.

Předseda strany Jaron Jadan je bývalý student ortodoxní ješivy, který se zcela zřekl své náboženské minulosti a tvrdě potírá veškeré náboženské strany a instituce.

První 4 místa z 8členné kandidátky:

1. Jaron Jadan (Yaron Yadan, ידען ירון)

2. Adini Ran (עדיני רן)

3. Jechezkel Sarit (Sarit Yehezkel, יחזקאל שרית)
Pokračovat ve čtení “Or (Světlo) – kandidátka do 20. Knesetu” »

V izraelských volbách propadlo ¼ milionu hlasů – Síle Izraeli chybělo jen 10 tisíc, Kadimu 3 tisíce zachránily

volby v Izraeli

Ve včerejších volbách poslanců 19. Knesetu propadlo okolo 7 % – tedy skoro čtvrt milionu – hlasů, které voliči dali stranám, jimž se nepodařilo získat alespoň 2 % hlasů a překonat tím hranici pro vstup do parlamentu.

Za situace, kdy je sečteno 99,8 % odevzdaných hlasů a čeká se jen na dopočet hlasů vojáků, vězňů a diplomatů, propadá podle informace Ústředního statistického úřadu 247.967 platně odevzdaných hlasů. V předchozích volbách v roce 2009 to bylo jen okolo 100 tisíc.

Pokračovat ve čtení “V izraelských volbách propadlo ¼ milionu hlasů – Síle Izraeli chybělo jen 10 tisíc, Kadimu 3 tisíce zachránily” »

Or – Světlo pod vedením Jarona Jadana – kandidátka do 19. Knesetu

Or - volební lístek do 19. KnesetuStrana Or (Světlo, אור) kandidující pod názvem „Světlo pod vedením Jarona Jadana“ (אור בראשות ירון ידען), je mimoparlamentní strana, která žádá zrušení náboženských škol, institucí a to nejen židovských,ale i muslimských a drúzských a křesťanských.

Předseda strany Jaron Jadan je bývalý student ortodoxní ješivy, který se zcela zřekl své náboženské minulosti a tvrdě potírá veškeré náboženské strany a instituce.

 První 9 míst z 10členné kandidátky:
Pokračovat ve čtení “Or – Světlo pod vedením Jarona Jadana – kandidátka do 19. Knesetu” »