Izraelští branci chtějí sloužit v bojových jednotkách

izraelští vojáci připravují BVP u hranice s Gazou
izraelští vojáci připravují BVP u hranice s Gazou

Drtivá většina branců, kteří byli tento měsíc odvedeni k základní vojenské službě v Izraelských obranných silám, vyjádřila přání stát se příslušníky bojových jednotek. Motivace odvedenců je takřka nejvyšší, jaká kdy byla.

Z těch, kdo se tento měsíc ohlásili k vojenské službě v odvodovém středisku v Tel HaŠomer (Tel Hashomer), jich 73,3 % požádalo o zařazení do bojových jednotek. Obdobně vysoký podíl byl i při předchozích odvodech – v srpnu 72,3 % a v březnu 72,4 %.

Pokračovat ve čtení “Izraelští branci chtějí sloužit v bojových jednotkách” »

Počet Izraelců odvedených do armády klesá

vojáci Izraelských obranných silIzraelské obranné síly včera zveřejnily alarmující údaje. Podle informací generálmajorky Orny Barbivai (אורנה ברביבאי), velitelky Personálního ředitelství (אגף כוח אדם), počet Izraelců, kteří jsou odvedeni do armády klesá a v roce 2020 nebude sloužit okolo 60 % izraelské populace.

Data za rok 2011 ukazují, že už dnes každý druhý občan Izraele, není odveden do Izraelských obranných sil. Důvodem jsou mimo jiné demografické změny v izraelské společnosti, růst zastoupení charedim (zbožných) ve společnosti, nárůst počtu příslušníků menšin a pokles aliji (přistěhovalectví) do Izraele.

Pokračovat ve čtení “Počet Izraelců odvedených do armády klesá” »

477 palestinských arabských teroristů se připravuje na zítřejší propuštění na svobodu

vězni
vězni

477 vězněných palestinskoarabských teroristů bylo v rámci přípravy na zítřejší propuštění svezeno do věznic Keciot (Ketziot) a HaŠaron (HaSharon). Z věznice v Keciot budou zřejmě propuštěni na arabská autonomní území v Gaze, zatímco z věznice v HaŠaron na území v Judeji a Samaří.

Do věznice v Keciot už včera přijeli představitelé Mezinárodního Červeného kříže a zahájili proces kontroly a identifikace vězňů před jejich propuštěním.

Pokračovat ve čtení “477 palestinských arabských teroristů se připravuje na zítřejší propuštění na svobodu” »

Izraelská armáda má první ženu v hodnosti generálmajora

genmjr. Orna Barbivaj
genmjr. Orna Barbivaj

Ministr obrany Ehud Barak schválil sérii návrhů na povýšení, které předložil náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil, generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz).

Generálmajor Jair Golan (Yair Golar) bude jmenován velitel Severního velitelství, čímž vystřídá generálmajora Gadiho Eisenkota, který bude pokračovat ve službě na pozici, o níž se rozhodne v blízké budoucnosti.

Brigádní generál Ejal Eisenberg (Eyal Eisenberg) bude povýšen na generálmajora a jmenován do čela Velitelství domácí fronty, kde vystřídá generálmajora Golana.

Pokračovat ve čtení “Izraelská armáda má první ženu v hodnosti generálmajora” »