Izrael schválil výstavbu stovek bytů v Jeruzalémě, palestinští Arabové a svět protestují

Jeruzalém

Zatímco Arabové už řadu týdnů páchají v izraelském hlavním městě výtržnosti, včetně útoků na tramvajovou linku a nepokojů na Chrámové hoře, Izrael reaguje tradičním způsobem – posilováním osídlení Země Izrael.

Výbor Knesetu pro plánování a výstavbu v Jeruzalémě včera schválil výstavbu 400 bytových jednotek v jeruzalémské čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo). Stalo se tak týden poté, kdy předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu dal oficiální souhlas k výstavbě 660 bytů v této čtvrti a 400 ve čtvrti Har Choma, naplánované už v roce 2010.

Pokračovat ve čtení “Izrael schválil výstavbu stovek bytů v Jeruzalémě, palestinští Arabové a svět protestují” »

Izrael schválil 801 nových bytů v Judeji a Samaří a 600 v Jeruzalémě

město Efrat v Judeji
město Efrat v Judeji

Izraelský pozemkový úřad a Ministerstvo bydlení a výstavby dnes ráno vyhlásily výběrová řízení na prodej stavebních pozemků pro výstavbu bytů v Jeruzalémě a v Judsku a Samařsku.

výstavba v Judeji a Samaří v prvním pololetí roku 2013
výstavba v Judeji a Samaří v prvním pololetí roku 2013, dle údajů krajně levicové organizace Šalom achšav

Pro Judeu a Samaří bylo podle mluvčího ministerstva Arika Ben Šimona (Arik Ben Shimon) schváleno celkem 801 bytových jednotek – 227 v Efrat, 78 v Alfej Menaše (Alfei Menashe), 86 v Karnej Šomron (Karnei Shomron), 40 v Ariel, 75 v Adam, 24 v Bejtar Ilit (Beitar Illit), 102 v Imanuel (Emanuel) a 169 v Elkana.

Pokračovat ve čtení “Izrael schválil 801 nových bytů v Judeji a Samaří a 600 v Jeruzalémě” »

1.700 nových bytů pro Jeruzalém, Judsko a Samařsko

regionální rady Judea Samaří
regionální rady v Judeji a Samaří

V rámci úsilí o zvýšení nabídky volných bytů a snížení cen bydlení včera izraelské ministerstvo bydlení a výstavby a Izraelský pozemkový úřad oznámily zahájení prodeje pozemků k výstavbě obytného bydlení. V Jeruzalémě, Judeji a Samaří má vyrůst celkem 1.700 nových bytů.

Většina bytů – 700 – bude postavena v Jeruzalémě, z toho 387 ve čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo) a 311 ve čtvrti Gilo. Obě čtvrti leží v té části hlavního města Izraele, který byla osvobozena při Šestidenní válce v roce 1967. Kromě toho bude nabídnuta půda k výstavbě 380 bytů ve čtvrtích Gilo a Har Choma (Har Homa), která v minulosti nebyla zájemci koupena.

Pokračovat ve čtení “1.700 nových bytů pro Jeruzalém, Judsko a Samařsko” »

Izrael schválil výstavbu 1.500 bytů v Ramat Šlomo v Jeruzalémě

mapa Jeruzaléma
mapa Jeruzaléma

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu a ministr vnitra Gideon Saar ve snaze vyvážit propuštění 26 palestinskoarabských zločinců, k němuž došlo pod nátlakem USA, schválili plány výstavby bytů v různých částech Jeruzaléma.

Jedním z těchto stavebních plánů je okamžité povolení výstavby 1.500 nových bytových jednotek ve čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo). Obyvatelům Ramat Šlomo bude navíc dovoleno přistavět si k existujícím bytovým jednotkám místnosti až do rozlohy 50 metrů čtverečních.

Pokračovat ve čtení “Izrael schválil výstavbu 1.500 bytů v Ramat Šlomo v Jeruzalémě” »

Mírný pokrok v plánu výstavby bytů v Ramat Šlomo Jeruzalémě, Arabové jsou ale hysteričtí

Jeruzalém

Developeři se tento týden dozvěděli, že musí zmenšit dlouho plánovaný bytový projekt v jeruzalémské čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo) o 100 bytových jednotek – a poté přepracovaný plán znovu předložit ke „konečnému schválení.“

Mluvčí izraelského ministerstva vnitra Efrat Orbach včera agentuře AFP sdělila, že plánovací výbor ministerstva rozhodl, že žádost o povolení výstavby 1.600 nových bytů musí být redukována na 1.500.

Rozhodnutí o změně projektu je reakcí na veřejné slyšení, při němž výbor vyslechl výhrady veřejnosti. Než se skutečně začne stavět, musí plán projít ještě řadou dalších schvalovacích fází.

Pokračovat ve čtení “Mírný pokrok v plánu výstavby bytů v Ramat Šlomo Jeruzalémě, Arabové jsou ale hysteričtí” »

Jeruzalém oživil plány výstavby bytů v Ramat Šlomo, stavět se má i v Givat HaMatos

Jeruzalém
Jeruzalém

Magistrát Jeruzaléma oživil plán výstavby přibližně 1.700 nových bytových jednotek v jeruzalémské převážně charedi-zbožné čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo, רמת שלמה).

Magistrát také údajně plánuje schválit výstavbu tisíců bytů ve čtvrti Givat HaMatos (גבעת המטוס), nacházející se na jihu města v sousedství židovské čtvrti Talpiot (תלפיות) a arabské Bejt Safafa (בית צפפה).

„Během nadcházejících dvou týdnů se sejde výbor ministerstva vnitra pro Jeruzalém, aby jednal o námitkách vůči programu, který byl před dvěma lety odložen,“ uvedla mluvčí ministerstva vnitra Efrat Orbach.

Pokračovat ve čtení “Jeruzalém oživil plány výstavby bytů v Ramat Šlomo, stavět se má i v Givat HaMatos” »