Mahmúd Abbás změnil název palestinské autonomie na „Stát Palestina“

Mahmúd Abbás podepisuje dekret o symbolech "Státu Palestina"
Mahmúd Abbás podepisuje dekret o symbolech „Státu Palestina“

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás podepsal ve čtvrtek 3. ledna 2013 dekrety, kterými mění název arabské autonomie v Zemi Izrael na „Stát Palestina.“

Oznámila to oficiální palestinskoarabská tisková agentura WAFA s tím, že nový název bude používán na všech oficiálních označeních a ve všech úředních listinách.

Abbásovo rozhodnutí je první konkrétní, i když zcela symbolickou reakcí uznání „palestinské státnosti“ ze strany Valného shromáždění OSN 29. listopadu 2012.

Pokračovat ve čtení “Mahmúd Abbás změnil název palestinské autonomie na „Stát Palestina“” »

Evropští členové Rady bezpečnosti OSN odsoudili Izrael

Maale Adumim, E1
Maale Adumim a na pozadí oblast E1, kde se mají stavět bytové domy

Čtyři členské státy Evropské unie, které jsou současně členy Rady bezpečnosti OSN, včera silně odsoudily Izrael kvůli jeho plánovaného výstavbě bytů v Jeruzalémě.

Prohlášení Velké Británie, Francie, Německa a Portugalska konstatuje, že čtveřice je „mimořádně znepokojena a silně nesouhlasí“ s izraelskými stavebními plány. „Oznámení Izraele o zrychlení výstavby osad vysílá negativní poselství a podkopává vír v jeho ochotu jednat,“ uvádí dále.

Pokračovat ve čtení “Evropští členové Rady bezpečnosti OSN odsoudili Izrael” »

Výstava v OSN: Žádné místo pro Izrael, jen „Palestina“

výstava v OSN - detail znaku
výstava v OSN – detail znaku v záhlaví anotace Abbásova projevu

Ve vstupní hale budovy OSN v New Yorku probíhá výstava děl, která zachycují „Palestinu“ na veškerém území mezi Jordánem a Středozemním mořem, takže neexistuje žádné místo pro Izrael.

Vystaven je také text projevu předsedy palestinskoarabské autonomie Mahmúda Abbáse na hlavičkovém papíře se znakem teroristické Organizace pro osvobození Palestiny – kde opět je celý Izrael zobrazen jako „Palestina.“ Na výstavu upozornil web Breitbart.com.

Pokračovat ve čtení “Výstava v OSN: Žádné místo pro Izrael, jen „Palestina“” »