Jakmile Rusko dodá Sýrii rakety S-300, Izrael je zničí

protiletecký raketový systém S-300
protiletecký raketový systém S-300

Přestože britské The Sunday Times oznámily, že Rusko zrušilo dodávku raket S-300 Sýrii výměnou za izraelský slib neútočení, během pár hodin se ukázalo, že zpráva není pravdivá. Nejmenovaný vysoký izraelský představitel ji dementoval jako „pohádku“ s tím, že k „žádné dohodě mezi Netanjahuem a Putinem nedošlo“, a náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov prohlásil, že rakety budou dodány přesně podle několik let staré smlouvy.

Pokračovat ve čtení “Jakmile Rusko dodá Sýrii rakety S-300, Izrael je zničí” »

Rusko: Útok na Írán podporuje nyní více zemí, jsme znepokojeni

Sergej Rjabkov
Sergej Rjabkov

Rusko je znepokojeno změnou postoje některých zemí, které nyní dávají přednost vojenskému útoku na Írán, prohlásil včera náměstek ministra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov (Сергей Алексеевич Рябков).

„Máme obavu, že možnost pokusit se vyřešit problém (v Íránu) vojenskými prostředky je stále reálná. Stále dostáváme signály z veřejných a soukromých kanálů, že tato možnost je nyní v některých hlavních městech zvažována jako mnohem použitelnější, než dříve,“ cituje Rjabova tisková agentura RIA Novosti.

Pokračovat ve čtení “Rusko: Útok na Írán podporuje nyní více zemí, jsme znepokojeni” »

Kommersant: Rusko předá Íránu „poslední varování“, k útoku dojde ještě letos

Sergej Lavrov
Sergej Lavrov

Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov (Сергей Лавров) má v Teheránu předat poslední varování vlády USA, že rozhovory s šesticí velmocí příští měsíc jsou „poslední šancí“, jak se může Teherán vyhnout úderu USA a Izraele na svá jaderná zařízení. Uvádí to dnešní vydání ruských novin Kommersant (Коммерсантъ).

Noviny s odvoláním na vysoce postaveného ruského diplomata tvrdí, že o předání varování požádala Lavrova předevčírem ministryně zahraničí USA Hillary Clinton při setkání po jednání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku.

Pokračovat ve čtení “Kommersant: Rusko předá Íránu „poslední varování“, k útoku dojde ještě letos” »