Napětí mezi USA a Izraelem kvůli údajné izraelské špionáži

Newsweek: USA vs. Izrael?Izrael provádí proti USA agresivní špionáž, která je však ututlávána díky vlivným kontaktům Izraele v Kongresu USA. Špionáž je důvodem, proč Spojené státy nechtějí zrušit vízovou povinnost pro Izraelce. Uvedl to ve svém vydání ze čtvrtka 8. května 2014 americký časopis Newsweek s odvoláním na nejmenované představitele americké zpravodajské komunity.

Článek vyšel dva dny poté, co stejný časopis citoval nejmenované představitele zpravodajské komunity USA a zaměstnance Kongresu, kteří uvedli, že jsou obeznámeni s izraelskými výzvědnými aktivitami, které jsou „šokující“ a daleko rozsáhlejší, než obdobné aktivity kteréhokoliv jiného spojence.

Pokračovat ve čtení “Napětí mezi USA a Izraelem kvůli údajné izraelské špionáži” »

USA možná zruší vízovou povinnost pro izraelské turisty

vízum typu B1/B2 ke vstupu do USA
vízum typu B1/B2 ke vstupu do USA

USA zvažují zrušení vízové povinnosti pro Izraelce při turistických návštěvách. Tento týden by měl být Kongresu předložen návrh zákona, který by Izraelcům umožnil bezvízovou návštěvu Spojených států na 90 dní. Zákon předkládají kongresmani Brad Sherman (demokrat) a Ted Poe (republikán) a svými podpisy jej podpořilo dalších 25 členů Sněmovny reprezentantů.

Sherman a Poe na včerejší tiskové konferenci uvedli, že vízová povinnost bude zrušena do dvou let. „Je nelogické, že Izraelci, kteří mají obchodní příležitosti a potřebují krátce navštívit USA, musejí čekat půl roku na víza,“ uvedli poslanci. „Izrael je blízkým přítelem USA,“ uvedl texaský republikán Poe. „Pro obě země je důležité odstranění vízové povinnosti, tak aby sem lidé mohli přijít a obchodovat s námi. Chceme, aby za obchodem do USA přišlo více Izraelců. Přijďte do Texasu, chceme vás tu,“ dodal Poe. „Je překvapující, že Izraelci mohou bez víz jet do Jižní Amerika a Kanady, ale ne do USA,“ dodal.

Pokračovat ve čtení “USA možná zruší vízovou povinnost pro izraelské turisty” »