… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ženská flotila vyplula z Barcelony do Gazy + video 4.47/5 (89.41%) 17 ohodnocení

Mideast-Israel-Gaza_Horo-1-e1435658023607Nová flotila jejímiž účastnicemi jsou výlučně ženy se rozhodla ohrozit námořní blokádu pásma Gazy vyplula ve středu ze španělské Barceloby Dvě lodě Amal a Zaytuna s jedenácti ženami na palubě vypluly s transparentem „Ženská flotila do Gazy“ .  Účastnicemi jsou například poslankyně Evropského parlamentu ze Švédska Malin Bjork a Dr Fouzia Hassan Malajsie. Do Gazy by měly připlout na počátku října. Podle sdělení Zohar Chamberlain Regev mluvčí iniciativy tvoří náklad lodí většinou potraviny a léky, které mají být distribuovány obyvatelům pásma Gazy. Ale hlavně, jak řekla mluvčí: „přinášíme poselství o naději a solidaritě, protože se domníváme, že to je to, co gazané potřebují nejvíce.“ Mluvčí iniciativy také předpokládá, že lodě nebudou zastaveny a přinuceny zakotvit v některém izraelském přístavu. Izraelci podle ní nemají důvod je zadržet.  „Neohrožujeme Izrael.“ řekla v rozhovoru pro stanici Al Jazeera. Tato iniciativa má za cíl prolomit izraelskou námořní blokádu, která je dokonce podle sdělení týmu delegovaného OSN, zcela legální. Nejznámější flotila byla Mavi Marmara, která vyplula z Turecka s cílem prolomit námořní blokádu. „Humanitární náklad“  tehdy obsahoval i nože komando a další chladné zbraně, ale žádnou humanitární pomoc. Když se flotilu pokusili izraelští vojáci zadržet byli napadeni a donuceni zahájit střelbu na záchranu vlastních životů. Deset členů posádky tehdy zemřelo a důsledkem bylo ochlazení styků s Tureckem.

Je poněkud pikantní, že účastnice flotily hovoří právech žen a solidaritě s Íránským reportérem, oblečené tak, jak by v Íránu ani nemohly vyjít před dům. Je zde řeč skutečně o solidaritě, anebo tom, že vzhledem k situaci na Středním východě je bohatě dotované Gaza poněkud na okraji zájmu. A nenapovídá reportáž íránské tiskové agentury o tom, kdo jsou možní sponzoři této provokace?

Video iránské tiskové agentury. 

 

 

 

 

 

 

Jedna reakce na Ženská flotila vyplula z Barcelony do Gazy + video

  • prager napsal:

    Takovéhle pitomé doroty (omlouvám se zároveň všem Dorotám), potažmo všichni takoví pitomí pravdoláskaři, by zasloužili dostat pořádně přes tlamu (obrazně i doslova). Ještě abychom se za čas nedočetli, že skupinka nějakých evropských „aktivistů“ jede bránit vlastními těly před bombardováním třeba Islámský stát…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2016
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv